פנד"ה בשניים

מסלול הכשרה למנחי קבוצות הורים-ילדים

תאריך פתיחה

יעודכן בהמשך

מועד אחרון להרשמה

נעדכן

מיקום הלימודים

מרכז מטיב לפסיכו-טראומה

היקף

תוכנית דו-שנתית הכוללת כ-40 מפגשים בשנה

שעות וימים

ימי רביעי 13:00-17:30

שלבי ההכשרה:

תיאור הקורס:

הקורס מיועד לאנשי טיפול לגיל הרך אשר מעוניינים להתמקצע בהובלת קבוצות פנד״ה בשניים (לשעבר נמ"ל – נעשה מקום למשחק). הקורס ישלב בין למידה תיאורטית לבין התנסות חווייתית בתרגילים מתוך התכנית, כך שבסיום הקורס המשתתפים תוכלו להנחות קבוצות פנד"ה במגוון מסגרות.
הקורס מיועד לאנשי טיפול העובדים עם ילדים בגיל הרך – עובדים/ות סוציאליים, פסיכולוגים/ות, מטפלים/ות באומנויות ומטפלים/ות בתנועה וכדו' אשר מעוניינים להתמקצע בהובלת קבוצות ויסות רגשי במתכונת דיאדית.

רקע על תכנית פנד"ה בשניים:

תכנית פנד"ה בשניים היא עיבוד מחודש לתכנית "נעשה מקום למשחק" (נמ"ל) אשר פותחה ע"י פרופ' אסתר כהן ופרופ' רות פת-הורנצ'יק עבור מטיב. זהו מודל של עבודה קבוצתית ממוקדת משחק המיועדת לצמדי הורים וילדים צעירים במטרה לפתח את יכולת המשחקיות וההפשטה של ההורים בכדי שיוכלו לקדם ולסייע בפיתוח יכולות ויסות אצל ילדיהם.
התכנית מיועדת לצמדי הורה-פעוט בגילאי 2-3 המתמודדים עם קשיים המאפיינים את הגיל ו/או חשופים למצבי לחץ, משבר או טראומה. במסגרת התכנית מתקיימים 6 מפגשים של הורה וילד.ה עבור כ-8 דיאדות. לכל מפגש ישנו מסר פסיכו-חינוכי המכוון להורים ומיוצג על ידי פתגם קצר וקליט. המסרים מועברים באמצעות פעילויות משותפות של משחק, מוסיקה, דרמה ותנועה המתאימים לגילאי 2-3.

המסרים המרכזיים בתכנית:

תכנית הקורס:

למידע נוסף ושאלות

מטפלות.ים?

המשיכו להתעדכן!

כדי לקבל מאיתנו מידע על קורסים, הדרכות מקצועיות, ימי עיון וכד'- השאירו את כתובת המייל וניידע אתכם.

דילוג לתוכן