פנד"ה הורים

פנד"ה הורים - מסלול הכשרה למטפלים

תאריך פתיחה

יעודכן בהמשך

מועד אחרון להרשמה

נעדכן

מיקום הלימודים

מרכז מטיב לפסיכו-טראומה

היקף

תוכנית דו-שנתית הכוללת כ-40 מפגשים בשנה

שעות וימים

ימי רביעי 13:00-17:30

שלבי ההכשרה:

קורס פנד"ה הורים,  12 שעות אקדמיות. 

תיאור הקורס:

הקורס מיועד למטפלים מתחום בריאות הנפש העוסקים בטיפול בהורים ובהורות אשר מעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי ולקיים קבוצות פנד"ה להורים.
הקורס כולל שלושה מפגשים בני ארבע שעות אקדמיות, ובסך הכל 12 שעות אקדמיות. תכנית הקורס מורכבת מתכנים הנוגעים בטראומה, ויסות רגשות והורות, מבוא לכישורי DBT וכן תרגולים של מיומנויות קשיבות, ויסות רגשות, סבילות למצוקה ומיומנויות בינאישיות. במסגרת הקורס נדון גם במהלך בניית קבוצה, גיוס המשתתפים אליה והערכת יעילות התכנית.

רקע על תכנית פנד"ה הורים:

קבוצות פנד"ה להורים פותחו ע"י שרית שרם-יבין וציפורה חייט בהמשך לתכנית פנד"ה (פה נלמד דרכי התמודדות) לגילאי 7-12, מתוך ההבנה כי ההורות עלולה לאתגר את היכולת שלנו להתמודד עם לחץ ולהגביר את התנודות במצבי הרוח. ההורות מטבעה מפגישה הורים עם מצבים של תסכול, חוסר ודאות, חוסר אונים ואף ייאוש. מטרת התכנית היא ללמד כלים מעשיים לוויסות רגשות שיכולים לסייע בהתמודדות עם מצבים הוריים מאתגרים. התכנית מבוססת על הגישה הדיאלקטית- התנהגותית ( DBT) ומשלבת תרגילים מתוך תכנית פנד"ה לילדים. הגישה הדיאלקטית התנהגותית הינה גישה מבוססת מחקר הכוללת כלים מעשיים שמסייעים בוויסות רגשות, התמודדות עם מצבי לחץ, ושיפור מערכות היחסים עם אחרים.

למידע נוסף ושאלות

מטפלות.ים?

המשיכו להתעדכן!

כדי לקבל מאיתנו מידע על קורסים, הדרכות מקצועיות, ימי עיון וכד'- השאירו את כתובת המייל וניידע אתכם.

דילוג לתוכן