מטיב ילדים

מרכז ויסות רגשות

מטיב ילדים הוא מרכז לוויסות רגשות בילדים והורים. ההתמקדות בתחום של ויסות רגשות נובע מניסיון עתיר שנים בטיפול במצבי משבר וטראומה וההבנה כי קשיים בוויסות רגשות הנם מרכיב חשוב הן בטיפול לאחר אירועים טראומתיים, והן כטיפול מונע המגביר את החוסן של הפרט.

במטיב ילדים אנו מציעים טיפול המותאם לצרכים של כל פונה. השירותים שלנו כוללים קבוצות, טיפולים פרטניים ממוקדים, וטיפולים ארוכי טווח במגוון גישות טיפוליות ע"י צוות מטפלים מנוסה מתחומי הפסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, טיפול באומנות ועוד. הצוות נפגש בכל שבוע להתייעצויות על מקרים וחשיבה משותפת, מה שמאפשר הפריה הדדית של מטפלים מגישות שונות.

במטיב עוסקים גם בחקר ההתפתחות הרגשית של ילדים, ובפיתוח תוכניות התערבות מתאימות. כל תוכניות מטיב ילדים פותחו על ידי אנשי מקצוע בכירים בתחום ומבוססות על מחקר מדעי. מטיב ילדים מציעים סדנאות הכשרה לאנשי מקצוע ומוסדות המעוניינים ליישם את התוכניות שלנו בסביבה הטבעית של הילדים (כגון בתי ספר, גנים ואפילו בבית).

למידע נוסף ממולץ לפנות דרך טופס הפניה להלן או במשרדנו בטלפון 02-644-9666

השירותים שלנו

במסגרת המרכז אנו מציעים טיפול לילדים עד גיל 18 אשר חווים קשיים בויסות רגשי ו/או חוו טראומה מסוגים שונים. אירועים טראומתיים שכיחים אצל ילדים כוללים תאונות דרכים, מחלות קשות, אבדן, גירושין, חשיפה לאירועי טרור, פגיעה מינית ואלימות בתוך המשפחה.

הצוות של מטיב ילדים הינו צוות הרב-מקצועי הכולל פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלות באמנויות ועוד. לחברי הצוות תחומי מומחיות רבים ומגוונים הכוללים טיפול קוגנטיבי התנהגותי, טיפול בהבעה ויצירה,  EMDR, חוויה סומאטית (SE), טיפול דיאדי, וכן טיפול בדיסוציאציה חמורה וטראומה מורכבת בקרב ילדים. כמו כן, אנו מקיימים קבוצות ללמידת מיומנויות ויסות וחיזוק הקשר הורה-ילד: תכני פנד"ה ונמ"ל לילדים, הורים, ולמשפחות

לפרטים נוספים יש לפנות ל Kids@metiv.org

התוכנית כוללת עבודה קבוצתית ממוקדת משחק המיועדת לצמדי הורים וילדים צעירים במטרה לפתח את יכולת המשחקיות וההפשטה של ההורים בכדי שיוכלו לקדם ולסייע בפיתוח יכולות ויסות אצל ילדיהם.

התוכנית פותחה ע"י פרופ' אסתר כהן ופרופ' רות פת-הורנצ'יק עבור מטיב. התוכנית פעולת בשטח כבר עשור, בייחוד באוכלוסיות קו העימות ועוטף עזה.

בימים אלו נפתחת קבוצה מיוחדת להורים שחזרו מהמילואים יחד עם ילדם, במימון משרד הביטחון.

למי מיועדת הקבוצה?

צמדי הורה-פעוט בגילאי 2-4 החשופים למצבי לחץ, משבר או טראומה.

המסרים המרכזיים בתכנית:

 • קשר הורה-ילד כבסיס מגן ובטוח
 • קידום עצמאות וביטחון עצמי
 • משחקיות, הומור ויצירתיות
 • שיקוף פעולות וכוונות
 • הבעה ושיקוף של רגשות
 • משחק בצל טראומה (משחק פוסט-טראומטי)

מהו תהליך ההשתתפות בתוכנית?

 • מילויי שאלון ובקשה להשתתפות (לחצו כאן).
 • שיחת היכרות עם מנחה מטעם מטיב ילדים.
 • שיבוץ לקבוצה מתאימה בהתאם לגילאי הילדים.

אורך התוכנית

שישה מפגשים קבוצתיים לילדים ובמקביל שלושה מפגשים קבוצתיים להורים.

ישנה אפשרות להמשיך לאחר מכן למפגשים פרטניים לפי הצורך.

No photo description available.

תכנית "פנד"ה – פה נלמד דרכי התמודדות" היא תוכנית לחיזוק ויסות רגשות ולפיתוח דרכי התמודדות לילדים ומבוססת על ניסיון קליני וידע מחקרי בנושא של טראומה וויסות רגשות בילדים. התכנית מתמקדת ברכישת כלים להתמודדות עם טווח של מצבים רגשיים וכן במניעה של קשיים בוויסות הרגשות או בהחמרה של קשיים קיימים. התכנית משלבת טכניקות קשיבות (mindfulness) וטכניקות קוגניטיביות – התנהגותיות עם דגש על משחקיות והנאה.

תכנית פנד"ה פותחה על ידי פרופ' רות פת-הורנצי'ק ושרית שרם-יבין במסגרת מטיב – המרכז הישראלי לפסיכוטראומה. תכנית פנד"ה בשניים מבוססת על תכנית נמ"ל (נעשה מקום למשחק), תכנית אשר פותחה על ידי פרופ' אסתר כהן ופרופ' רותי פת-הורנצ'יק. התכניות יושמו במסגרות שונות כגון פנימיות, משפחות אומנה, מועדוניות טיפוליות ובתי ספר ברחבי הארץ.

פנד"ה לילדים – לגילאי 7-12

למי מיועדת הקבוצה?

 • ילדים בגילאי 7-12, תלמידי כיתות ב'-ו'
 • ילדים המבטאים קושי בוויסות רגשות על רקע עומס רגשי, קשיי קשב, חרדה, או קושי חברתי.

 מהו תהליך ההשתתפות בתכנית?

 • מילוי שאלון ובקשה להשתתפות
 • שיחת היכרות עם מנחה מטעם מטיב ילדים
 • שיבוץ לקבוצה מתאימה בהתאם לגילאי הילדים

 אורך התוכנית

שמונה מפגשים קבוצתיים לילדים ובמקביל שלושה מפגשים קבוצתיים להורים.

ישנה אפשרות להמשיך לאחר מכן למפגשים פרטניים לפי הצורך

 

פנד"ה להורים – מיומנויות DBT

למי מיועדת הקבוצה?

 • הורים לילדים בכל הגילאים המעוניינים לפתח מודעות לעצמם ולהורות שלהם, ולרכוש כלים של ויסות רגשי והתנהגותי יחד עם עוד הורים.
 • לעיתים נפתחות קבוצות ייעודיות – הורים לילדים שחוו את אירועי חרבות ברזל, הורים לילדים עם הפרעות קשב וכדומה.

 מהו תהליך ההשתתפות בתכנית?

 • מילוי שאלון ובקשה להשתתפות
 • שיחת היכרות עם מנחה מטעם מטיב ילדים
 • שיבוץ לקבוצה מתאימה בהתאם לגילאי הילדים

 אורך התוכנית

8 מפגשים (יש אפשרות לתוכנית מקוצרת של 6 מפגשים)

 

פנד"ה במשפחה

פנד"ה במשפחה הנה תוכנית המשלבת בין תוכניות הדגל שלנו – פנד"ה ונמ"ל על מנת לתת מענה בתוך המשפחה. המטרה לקיים תהליך משפחתי של למידה משותפת של מיומנויות ויסות. לאחר כל פגישה משפחתית מתקיימת פגישה עם ההורים לצורך עיבוד החוויות והטמעה של המיומנויות שנלמדו בחיי היום היום.

למי מיועדת התוכנית?

 • משפחות עם לפחות 2 ילדים.

 מהו תהליך ההשתתפות בתוכנית?

 • מילוי שאלון ובקשה להשתתפות
 • שיחת היכרות עם מנחה מטעם מטיב ילדים ותכנות מסגרת הפעילות

 אורך התוכנית

בד"כ יתקיימו 6 פגישות משפחה ו6 פגישות הדרכה להורים.

בעקבות מלחמת חרבות ברזל פתחנו קבוצות תמיכה והתייעצות להורים. ניתן להצטרף לקבוצות לפי גיל הילדים בעץ הקישורים: https://linktr.ee/metivkids

אתר הפייסבוק שלנו לקבלת עדכונים על פעילויות שונות: https://www.facebook.com/Metivkids

מטיב ילדים מציעה הדרכה מקצועית מפסיכולוגיות ועו"סים מומחים לטראומה. ניתן לפנות להדרכה ממוקדת או לליווי ארוך טווח, בירושלים או בזום. לפרטים נוספים פנו ל kids@metiv.org

הכשרות מתקיימות מפעם לפעם. נא רשמו את התעניינותכם בטופס ואנו נהיה בקשר לקראת קיום ההכשרות.

ההכשרה הקרובה היא של קבוצות נמ"ל שתתקיים לאחר חג הפסח.

להלן ההכשרות המתקיימות תקופתית:

–      הכשרת מנחי קבוצות פנדה

–      הכשרת מנחי נמ"ל

–      הכשרה בסיסית בטיפול בטראומה – ילדים

רישמו את ההתעניינות שלכם להלן: https://forms.office.com/r/kZgEs8kpbq

צוות המרכז כולל צוות קבוע וצוות נוסף של פרילאנסרים.

להלן מפורט הצוות הקבוע:

שרית שרם – יבין 

מנהלת מרפאת הילדים

שרית שרם-יבין היא פסיכולוגית חינוכית מומחית, מנהלת את "מטיב ילדים״ של המרכז הישראלי לטיפול בפסיכוטראומה. שרית שותפה בפיתוח תכנית פנד“ה- פה נלמד דרכי התמודדות, תכנית קבוצתית לפיתוח ויסות רגשי לילדים. עוסקת בטיפול בילדים, מתבגרים והורים, הכשרת מטפלים וצוותים חינוכיים והעברת הרצאות וסדנאות. השכלה כוללת תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית וקלינית של הילד, קורס דו-שנתי לטיפול קוגנטיבי התנהגותי בטראומה וטיפול SE.

מייל ליצירת קשר: sarit@metiv.org

אליה זימן 

רכזת תכניות לגיל הרך

פסיכולוגית שיקומית מתמחה. שותפה בשלבי הפיתוח וההוצאה לפועל של מגוון פרויקטים המתקיימים במרפאתנו. לאליה ניסיון בריכוז וניהול פרויקטים, טיפול, הנחיה ומתן הרצאות לצוותים ולקהל הרחב. את התואר השני שלה למדה במגמה הקלינית-שיקומית באונ' בר- אילן. במקביל לעבודתה אצלנו היא עובדת במחלקה ההמטואונקלוגית של הילד בהדסה עין כרם ובעמותת שק"ל, ומשרתת מילואים פעילה. היא חובבת חיות מושבעת ומגדלת כלב מתוק לתפארת.

מייל ליצירת קשר: eliya@metiv.org

יעקב אוריאל פינסקי

רכז תכניות לגיל יסודי ולמשפחות
מטפל במרפאת ילדים

יעקב אוריאל פינסקי מתמחה בפסיכולוגיה חינוכית. מרכז את תכנית פנד"ה ושותף בשלבי הפיתוח וההוצאה לפועל של מגוון פרויקטים המתקיימים במרפאה. עוסק בטיפול בילדים מתבגרים והורים, הרצאות וסדנאות. הכשרתו כוללת תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית וקלינית של הילד, קורס טיפול קוגניטיבי התנהגותי ממוקד טראומה והשתלמויות מקצועיות מגוונות. תחומי עניין מיוחדים של יעקב הנם בהפרעות קשב ובילדים על הספקטרום האוטיסטי. במקביל לעבודתו במטיב יעקב מרצה ביחידה למיניות בריאה בשק"ל ונותן טיפול פסיכולוגי ביחידה הטיפולית בשק"ל.

מייל ליצירת קשר: yaakov@metiv.org

עידית דיקשטיין

סמנכ"לית ומטפלת במרפאת הילדים

עידית דיקשטיין פוטותרפיסטית, בוגרת תכנית CBT של המרכז לפסיכוטראומה. בעלת רקע מקצועי בעבודה בארגון "משעולים" הפועל למען אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, כדוברת בארגון לזכויות קשישים ובערוץ 2. עידית בעלת תואר ראשון בצילום, וכן הכשרה בפוטו- תרפיה.

מייל ליצירת קשר: idit@metiv.org

דורוטה ויטן בן שאול 

מטפלת בהבעה ויצירה (ביבליותרפיה) עם BA בטיפול באומנויות. מתמחה בטיפול בטראומה תוך שילוב כלים של ביבליותרפיה, תרפיה במשחק ו -CBT . עובדת עם ילדים, בני נוער ומבוגרים וכן מטפלת בגישה דיאדית ( טיפול הורה – ילד).

נעמי רוכמן

עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית עם מומחיות בטיפול בילדים ומבוגרים שעברו טראומה מורכבת בשיטות שונות. מטפלת בהורות באמצעות כלים לוויסות עצמי, מטפלת משפחתית מוסמכת ומדריכה קלינית. 

מטפלות.ים?

המשיכו להתעדכן!

כדי לקבל מאיתנו מידע על קורסים, הדרכות מקצועיות, ימי עיון וכד'- השאירו את כתובת המייל וניידע אתכם.

דילוג לתוכן