מטיב ילדים

מרכז ויסות רגשות

מטיב ילדים הוא מרכז לויסות רגשות בילדים והורים מטיב ילדים מציע טיפול פרטני לילדים עם דגש על חיזוק ויסות רגשות, קבוצות לרכישת כישורים בויסות רגשות לילדים ולהורים וסדנאות לאנשי מקצוע.
במטיב ילדים אנו מציעים טיפול המותאם לצרכים של כל פונה. השירותים שלנו כוללים קבוצות, טיפולים ממוקדים וארוכים במגוון גישות טיפוליות וכן סדנאות הכשרה לאנשי מקצוע ומוסדות המעוניינים ליישם את התכניות שלנו בסביבה הטבעית של הילדים (כגון בתי ספר וגנים). 

כל תכניות מטיב ילדים פותחו על ידי אנשי מקצוע בכירים בתחום ומבוססות על מחקר מדעי. 
למידע נוסף או התייעצות ניתן לפנות למשרדנו בטלפון 02-644-9666 או מלאו  את טופס הפניה הנמצא למטה.

השירותים שלנו

במסגרת המרכז אנו מציעים טיפול לילדים עד גיל 18 אשר חווים קשיים בויסות רגשי ו/או חוו טראומה מסוגים שונים. אירועים טראומתיים שכיחים אצל ילדים כוללים תאונות דרכים, מחלות קשות, אבדן, גירושין, חשיפה לאירועי טרור, פגיעה מינית ואלימות בתוך המשפחה.

הצוות של מטיב ילדים הינו צוות הרב-מקצועי הכולל פסיכולוגית, עובדות סוציאליות, מטפלות באמנויות ועוד. לחברי הצוות תחומי מומחיות רבים ומגוונים הכוללים טיפול בדיסוציאציה חמורה וטראומה מורכבת בקרב ילדים, טיפול באמנות, EMDR, חוויה סומאטית (SE), טיפול קוגנטיבי התנהגותי, וכן טיפול קבוצתי ובפרט תכניות פנד"ה לילדים והורים.

עלות השירות: 350 ₪ לפגישות אינטייק (עד 4 מפגשים), 300 ₪ לפגישה טיפולית.

תכנית "פנד"ה – פה נלמד דרכי התמודדות" היא תוכנית לחיזוק ויסות רגשות ולפיתוח דרכי התמודדות לילדים ומבוססת על ניסיון קליני וידע מחקרי בנושא של טראומה וויסות רגשות בילדים. התכנית מתמקדת ברכישת כלים להתמודדות עם טווח של מצבים רגשיים וכן במניעה של קשיים בוויסות הרגשות או בהחמרה של קשיים קיימים. התכנית משלבת טכניקות קשיבות (mindfulness) וטכניקות קוגניטיביות – התנהגותיות עם דגש על משחקיות והנאה.

תכנית פנד"ה פותחה על ידי פרופ' רות פת-הורנצי'ק ושרית שרם-יבין במסגרת מטיב – המרכז הישראלי לפסיכוטראומה. תכנית פנד"ה בשניים מבוססת על תכנית נמ"ל (נעשה מקום למשחק), תכנית אשר פותחה על ידי פרופ' אסתר כהן ופרופ' רותי פת-הורנצ'יק. התכניות יושמו במסגרות שונות כגון פנימיות, משפחות אומנה, מועדוניות טיפוליות ובתי ספר ברחבי הארץ.

 

פנד"ה לילדים – לגילאי 7-12

למי מיועדת הקבוצה?

 • ילדים בגילאי 7-12, תלמידי כיתות ב'-ו'
 • ילדים המבטאים קושי בוויסות רגשות על רקע עומס רגשי, קשיי קשב, חרדה, או קושי חברתי.

מהו תהליך ההשתתפות בתכנית?

 • פניה למטיב ילדים באמצעות מייל panda@metiv.org או בטלפון למזכירות מטיב – 02-6449666
 • מילוי שאלוני רקע על הילד.ה, חתימה על חוזה והסדרת תשלום.
 • שיחת היכרות עם מנחה מטעם מטיב ילדים.
 • שיבוץ לקבוצה מתאימה בהתאם לגילאי הילדים.שמונה מפגשים קבוצתיים לילדים ובמקביל שלושה מפגשים קבוצתיים להורים.

פנד"ה בשניים (נמ"ל) – ילדים בגילאי 2-4  והוריהם

למי מיועדת הקבוצה?

 • צמדי הורה-פעוט בגילאי 2-4 החשופים למצבי לחץ, משבר או טראומה.

המסרים המרכזיים בתכנית:

 • קשר הורה-ילד כבסיס מגן ובטוח
 • קידום עצמאות וביטחון עצמי
 • משחקיות, הומור ויצירתיות
 • שיקוף פעולות וכוונות
 • הבעה ושיקוף של רגשות
 • משחק בצל טראומה (משחק פוסט-טראומטי)

מהו תהליך ההשתתפות בתכנית?

 • יצירת קשר עם מטיב במייל panda@metiv.org או בטלפון למזכירות מטיב – 02-6449666.
 • מילוי שאלוני רקע על הילד.ה, חתימה על חוזה והסדרת תשלום.
 • שיחת היכרות עם מנחה מטעם מטיב ילדים.
 • שיבוץ לקבוצה מתאימה בהתאם לגילאי הילדים.

פנד"ה להורים – מיומנויות DBT

למי מיועדת הקבוצה?

 • הורים לילדים בכל הגילאים המעוניינים לפתח מודעות לעצמם ולהורות שלהם, ולרכוש כלים של ויסות רגשי והתנהגותי יחד עם עוד הורים.  

מהו תהליך ההשתתפות בתכנית?

 • יצירת קשר עם צוות מטיב במייל panda@metiv.org או בטלפון למזכירות מטיב – 02-6449666.
 • מילוי שאלוני רקע והסדרת תשלום

פנד"ה אונליין

בעקבות משבר הקורונה שפקד אותנו לאחרונה, אנו מציעים את מגוון השירותים שלנו באופן מקוון ובעלות מסובסדת של 60 ₪ למפגש קבוצתי. לפרטים נוספים: www.metiv.org.il

ניתן לקרוא על הכשרות לקבוצות הפנד"ה שלנו בעמוד ההכשרות באתר. בנוסף, ניתן לברר על קורסים והכשרות למטפלים בילדים בטלפון: 02-6449666 או במייל: panda@metiv.org.

שרית שרם – יבין 

מנהלת מרפאת הילדים
שרית שרם-יבין היא פסיכולוגית חינוכית מומחית, מנהלת את "מטיב ילדים״ של המרכז הישראלי לטיפול בפסיכוטראומה. שרית שותפה בפיתוח תכנית פנד“ה- פה נלמד דרכי התמודדות, תכנית קבוצתית לפיתוח ויסות רגשי לילדים. עוסקת בטיפול בילדים, מתבגרים והורים, הכשרת מטפלים וצוותים חינוכיים והעברת הרצאות וסדנאות. השכלה כוללת תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית וקלינית של הילד, קורס דו-שנתי לטיפול קוגנטיבי התנהגותי בטראומה וטיפול SE. 

מייל ליצירת קשר: sarit@metiv.org 

עידית דיקשטיין

סמנכ"לית ומטפלת במרפאת הילדים
עידית דיקשטיין פוטותרפיסטית, בוגרת תכנית CBT של המרכז לפסיכוטראומה. בעלת רקע מקצועי בעבודה בארגון "משעולים" הפועל למען אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, כדוברת בארגון לזכויות קשישים ובערוץ 2. עידית בעלת תואר ראשון בצילום, וכן הכשרה בפוטו- תרפיה.  

מייל ליצירת קשר: idit@metiv.org

דורוטה ויטן בן שאול 

מטפלת בהבעה ויצירה (ביבליותרפיה) עם BA בטיפול באומנויות. מתמחה בטיפול בטראומה תוך שילוב כלים של ביבליותרפיה, תרפיה במשחק ו -CBT . עובדת עם ילדים, בני נוער ומבוגרים וכן מטפלת בגישה דיאדית ( טיפול הורה – ילד).  

נעמי רוכמן

עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית עם מומחיות בטיפול בילדים ומבוגרים שעברו טראומה מורכבת בשיטות שונות. מטפלת בהורות באמצעות כלים לוויסות עצמי, מטפלת משפחתית מוסמכת ומדריכה קלינית. 

טופס פנייה למטיב ילדים

מטפלות.ים?

המשיכו להתעדכן!

כדי לקבל מאיתנו מידע על קורסים, הדרכות מקצועיות, ימי עיון וכד'- השאירו את כתובת המייל וניידע אתכם.

דילוג לתוכן