מטיב מבוגרים - מי אנחנו?

מרפאת מטיב למבוגרים, הממוקמת בירושלים, מספקת שירותי טיפול לפונים בני 17 ומעלה.
המרפאה שלנו פתוחה לקהל הרחב ומתמחה בטיפול בנפגעי טראומה ואובדן. אנו מציעים טיפול ממוקד ותכניות החלמה על מנת לסייע לנפגעי טראומה לעבד את החוויות הקשות. המטרה העיקרית היא לחזק ולפתח את יכולות ההתמודדות של המטופל כך שיוכל לשוב לתפקוד ולחיים מלאים ויצרניים. כלל הטיפולים המוצעים מסתמכים על מחקרים עדכניים בתחום הטראומה.
בנוסף, אנו מציעים ליווי והכוונה לקרובי משפחת המטופל, הסובלים לא אחת גם הם מהמצב ולהם חלק משמעותי בתהליך ההחלמה.
המרפאה מקבלת כ-300 מטופלים בשנה ומורכבת מצוות של כ-20 מטפלים בעלי מומחיות וניסיון בתחום של טראומה ואובדן.

* טיפול מרחוק: אנו מציעים בתקופה זו גם טיפולים מקוונים בזום

למי מיועד השירות ?

השירות מיועד לאנשים המתמודדים עם אירועים קשים, החל ממשברים במעגל החיים כגון פיטורין וגירושין דרך טראומות רפואיות ותאונות ועד לאובדן טראומטי, תקיפה מינית וחוויות קרב ופיגועים.
רבים מהפונים יוצרים עמנו קשר מיד לאחר אירוע מערער, בעוד שאחרים פונים לטיפול חודשים או שנים לאחר האירוע. רוב הפונים מרגישים שהאירוע הטראומטי פגע ביכולת ההתמודדות היומיומית שלהם וגרם למשבר מתמשך ולקשיי תפקוד ומגבלות בתחומי חיים רבים, כגון: משפחה, תעסוקה וחיי חברה.

הפנייה לצוות

ניתן לפנות אלינו טלפונית : 02-6449666.
צוות המטפלים של המרפאה משתדל להגיב לפניות תוך 24 שעות.
הטיפול במרפאה כרוך בתשלום, אלא אם קיים גורם מממן. בין הגופים הממנים: משרד הביטחון, ביטוח לאומי, גורמי בריאות ורווחה. הטיפולים אינם ממומנים על ידי קופות החולים.
לאחר פניה טלפונית, נזמין אתכם לפגישת הערכה למטרת הכרות, הבנת הצרכים והתאמת מטפל/ת ותכנית טיפולית.

סימנים אופייניים המצביעים על הצורך בטיפול לאחר אירוע טראומטי

מטופלים

 אחרי ההשתתפות בפרויקט התיעוד אני מרגיש שיש באמת אור בקצה המנהרה, אני כבר לא סובל לבד.

משתתף בפרויקט תיעוד המסע האישי בקהילת יוצאי אתיופיה, אנונימי

After participating in the Ethiopian documentation project I really feel that there is a light at the end of the tunnel, and that I do not suffer alone.

Participant in Ethiopian Documentary Program

Peace of Mind provided a place where I was listened to, but also a place where it was okay for me to talk about my experience – not as a hero, but as a boy who was afraid.

Avinoam, Peace of Mind participant
  • החיים שלי ניצלו פעמיים. פעם אחת על ידי הרופאים שניתחו אותי בבית החולים, אחרי הפיגוע בקפה מומנט ב-2002. הם הצילו אותי פיזית. אבל אחר כך הייתי פגיע מאוד ויותר מהכול, מדוכא. הפצעים הפיזיים החלימו במהירות, אבל על הטראומה הנפשית לוקח יותר זמן להתגבר. החיים שלי ניצלו בפעם השנייה בזכות יואל ורדי, הוא הציל את החיים שלי כי הוא הוציא אותי מהבית, הוא הוציא אותי מהחוויה הזו בעבר והראה לי את העתיד, הוא זה שהציל את החיים האמיתיים שלי ואת הנפש שלי. 
ניצל מפיגוע טרור בירושלים בשנת 2002
אנונימי

My life was saved twice. Once by the doctors who operated me in the hospital, following the attack at Cafe Moment in 2002. This saved my physically. But after this, I was vulnerable and above all, I was depressed. The physical wounds heal quickly, but the mental trauma takes longer to overcome, when it heals at all. The second time my life was saved was by Joel Wardi. He saved my life because he took me out of my home, he took me out of this past experience and showed me the future. Showed me how to deal with my depression and pointed me in a positive and new direction. He is the one that saved my real life, and my soul.

אנונימי

החיים שלי ניצלו פעמיים. פעם אחת על ידי הרופאים שניתחו אותי בבית החולים, אחרי הפיגוע בקפה מומנט ב-2002. הם הצילו אותי פיזית. אבל אחר כך הייתי פגיע מאוד ויותר מהכל, מדוכא. הפצעים הפיזיים החלימו במהירות, אבל על הטראומה הנפשית לוקח יותר זמן להתגבר. החיים שלי ניצלו בפעם השנייה בזכות יואל ורדי, הוא הציל את החיים שלי כי הוא הוציא אותי מהבית, הוא הוציא אותי מהחוויה הזו בעבר והראה לי את העתיד, הראה לי איך להתמודד עם הדיכאון שלי ועזר לי למצוא כיוון חדש וחיובי, הוא זה שהציל את החיים האמיתיים שלי ואת הנפש שלי.

ניצל מפיגוע טרור בירושלים בשנת 2002
אנונימי

אחרי ההשתתפות בפרויקט התיעוד אני מרגיש שיש באמת אור בקצה המנהרה, אני כבר לא סובל לבד.

משתתף בפרויקט תיעוד המסע האישי בקהילת יוצאי אתיופיה
אנונימי

מסע שחרור נתן לי מקום שבו השיבו לי, אבל גם מקום שבו הרגשתי שאני יכול לדבר על החוויה שלי - לא כגיבור, אלא כילד שפחד.

משתתף במסע שחרור
אבינועם

למידע נוסף ושאלות

במידה ואת/ה תוהה האם נכון לפנות למרפאתנו, או האם העיתוי נכון, את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ונוכל לייעץ לך בעזרת הניסיון והידע שבידינו.